• čištění koberců plzeň

Ten ideální tým na opravu anhydritové podlahy

DOPRAVA
Praha: ZDARMA
Mimo Prahu: 4,- Kč/km
(od okraje Prahy)
Minimální objednávka 450,- Kč
KONTAKT
Mobi 1: 601 336 072
Mobi 2: 606 237 340
E-mail: info@cistenikobercuplzen.com
(NONSTOP podpora včetně víkendů a svátků)
Rychlý ceník čistění koberců
do 20 m218.- / m2
20 – 29 m2 17,- / m2
30 – 39 m2 16,- / m2
40 – 49 m2 15,- / m2
50 – 59 m2 14,- / m2
60 – 69 m2 13,- / m2
70 a více 9 – 12,- / m2
Kompletní ceník
Rychlý ceník čistění čalounění
sedací soupravy 50 – 70,- / místo
křeslo 60 - 80,- / kus
taburet 60,- / kus
židle 9 – 25,- / kus
matrace 90 – 120,- / kus
autosedačky 100,- / kus
kočárky 300,- / kus
Kompletní ceník
Rychlý ceník mytí oken
normální znečištění:10 – 25,- Kč / m2   
po stavebních pracích: 25 – 35,- Kč / m2
Kompletní ceník
Rychlý ceník čištění žaluzii
30 – 39 m2 16,- / m2
Kompletní ceník

Anhydrit. Narážíme na něj všude od vnějších prostor po místnosti, kde je základem pro podlahu. Hodně dlouho byl ovšem tento materiál použit jen pro průmyslové haly, skladiště, sklepení a další nedomácké prostory. To se naštěstí časem. V dnešní době ho běžně najdeme i v domácnostech od běžných místností po části zahrad nebo garáže.

Nic z toho ale nemění skutečnost, že i anhydrit potřebuje určitou výchozí kvalitu. A pokud se jí nedostává, vypadá výsledek dobře a pevně jen velmi krátkou dobu. Pak se dostaví první komplikace jako drobné praskliny, drolení malých kousků nebo pomalé odpadávání. Je svůdné nadhodit,  že oprava anhydritové podlahy si s tím přece poradí. No, ne vždy je to proveditelné, někdy je zkrátka lepší začít úplně od nuly a na novou podlahu použít maximálně několik kousků z původního anhydritu.

Kvalita je základ

Anhydritu v první řadě nesvědčí míchání nejrůznějších příměsí, které výsledek činí vysoce nespolehlivým. Dalším problémem je neodborné provedení přímo na místě. Oprava anhydritové podlahy, jež je po nějakém čase nevyhnutelná, je pak problematická až nemožná. Pravdou je, že i kvalitní anhydrit si jednou za čas nějakou údržbu žádá, ačkoli je obecně považován za skoro nesmrtelný materiál.

renovace anhydritu

renovace anhydritu

Průzkum přímo na místě

Náš kvalifikovaný pracovník si po domluvě prohlédne konkrétní anhydrit a podle úrovně jeho poškození stanoví další postup. Jedním z návrhů může být i komplet nový anhydrit.

V závislosti na druhu anhydritu a jeho stavu existuje několik postupů oprav. Většinou jsou ve hře reparační hmoty, protože velmi dobře přilnou k původnímu materiálu. Celá oprava anhydritové podlahy může být nakonec poměrně jednoduchá. Jindy se použije například lehčí anhydrit. Je vždy ovšem zcela zásadní, aby povrch byl naprosto čistý, čehož dosahujeme pomocí vysoce výkonných průmyslových vysavačů.

Oprava v procesu

Lehčí anhydrit je vhodný v případě, že je v podlaze topení nebo dilatační spáry. Vede totiž výborně teplo a nezatěžuje tolik původní základ.

Může se stát, že i na jinak nenarušeném anhydritu se objeví anhydritový prach. Často to způsobuje přetěžování materiálu spojené s negativními přírodními vlivy. Oprava anhydritové podlahy pak zahrnuje penetraci povrchu pro odstranění prašnosti a přidání nové vrstvy.

Na závěr broušení a lesk

Broušení je součást procesu po opravách anhydritové podlahy každého typu. Všechny kroky vyžadují svůj čas a pečlivost, mají-li k něčemu být. Pokud je vše provedeno opravu důkladně, anhydrit slouží dál a nevyžaduje vlastně žádné zásahy po dlouhé roky. Díky broušení navíc materiál ožije a zbaví se i roky zažrané špíny, kterou běžným postupem odstranit nelze.

Pokud bude chtít navíc lesk – broušení vede spíš k matu – pak nám to oznamte, je to samostatný krok.

Dotazy na cokoli

Jestli se chcete zeptat na cokoli dalšího nebo přímo domluvit prohlídku na msítě, kontaktujte nás na mailu info@udrzbapodlahpraha.cz nebo telefonu +420 732 653 601.

 

 

 

 

 

 

Označeno v Članky