ZAKAZNICKÁ LINKA
607 664 074
rypl.uklid@centrum.cz
Slevy
  • 10% pro seniory
  • 10% pro ZTP klienty
  • 10% pro stálé klienty
    • Po druhém objednání služby

Průběh čištění

DOPRAVA
Plzeň: ZDARMA
Mimo Plzeň: dohodou
(od okraje Plzně)
Minimální objednávka 600,- Kč
KONTAKT
Tel.: +420 607 664 074
E-mail: rypl.uklid@centrum.cz
(NONSTOP podpora včetně víkendů a svátků)
 
Rychlý ceník čistění koberců
S výškou vlasu do 1,5cm
do 20 paušál 600,-
nad 20 30,-
Kusové koberce
do 2 m2 350,-
do 3 m2 400,-
do 4 m2 450,-
do 5 m2 500,-
čistíme na kolenou
Kompletní ceník
Rychlý ceník čistění čalounění
sedací soupravy 90 – 120,- / místo
křeslo 80 – 120,- / kus
taburet 100,- / kus
židle 50 – 70,- / kus
matrace 90 – 120,- / kus
autosedačky 100,- / kus
kočárky 300,- / kus
Kompletní ceník
Moderní mokré hloubkové čištění probíhá velmi šetrně ke koberci i čalounění. Špičkové stroje a kvalitní chemie zajistí špičkový efekt z čištění, kdy je nutné čisticí směs v čištěném materiálu nechat působit pouze zlomek vteřiny. Tím u koberců nedochází k promočení až do spodní vrstvy a koberec po odsátí čisticí chemie zůstává pouze mírně navlhlý. U čalounění nedochází k extremnímu promočení molitanu pod čalouněním a doba schnutí se minimalizuje.


Stroje na mokré čištění koberců a čalounění

Při zastaralých metodách mokrého hloubkového čištění docházelo k masivnímu promočení a s tím spojenému pomalému schnutí, zatuchnutí a vzniku plísní. Moderní stroje na mokré čištění koberců jsou vybaveny výkonným čerpadlem, které zajišťuje nastřikování čisticí směsi do čištěného povrchu a sací turbínou, která se stará o dokonalé odsátí čisticí směsi obohacené o navázané nečistoty. Stroje na mokré čištění (odborně nazývané extraktory) jsou k dispozici v mnoha provedeních značkách.

Doba schnutí čištěného povrchu

Doba schnutí je obecně závislá na mnoha faktorech, z nichž nejdůležitější je výška a struktura vlasu čištěného materiálu. Čím je vlas vyšší, tím delší je i doba schnutí, kterou dále ovlivňuje také stupeň ušpinění, na kterém je závislá také intenzita promočení. V době schnutí hraje významnou roli také teplota v místnosti, větratelnost a vlhkost v místnosti. U kusových koberců s delším vlasem doporučujeme jejich přehození či vyvěšení do mírného průvanu pro rychlejší schnutí.