• čištění koberců plzeň

Pokládka vinylové podlahy by se měla přenechat odborníkům

DOPRAVA
Praha: ZDARMA
Mimo Prahu: 4,- Kč/km
(od okraje Prahy)
Minimální objednávka 600,- Kč
KONTAKT
Mobi 1: 601 336 072
Mobi 2: 606 237 340
E-mail: info@cistenikobercuplzen.com
(NONSTOP podpora včetně víkendů a svátků)
Rychlý ceník čistění koberců
S výškou vlasu do 1,5cm
do 20 paušál 600,-
nad 20 30,-
Kusové koberce
do 2 m2 350,-
do 3 m2 400,-
do 4 m2 450,-
do 5 m2 500,-
čistíme na kolenou
Kompletní ceník
Rychlý ceník čistění čalounění
sedací soupravy 90 – 120,- / místo
křeslo 80 - 120,- / kus
taburet 100,- / kus
židle 50 – 70,- / kus
matrace 90 – 120,- / kus
autosedačky 100,- / kus
kočárky 300,- / kus
Kompletní ceník

Podlaha je nejzatíženější částí domu a proto by měl majitel dbát na to, aby byla pevná a dokonalá. Navíc podlaha musí vydržet několik desítek let, takže je také potřeba se o ni náležitě starat. V současné době je na trhu mnoho možností, které nabízejí výběr materiálu, který bude vyhovovat po všech stránkách. Podlahy tak mohu být dřevěné, betonové, ale je zde nabídka laminátových podlaha nebo podlah vinylových. Ty poslední zmiňované mají mnoho pozitivních vlastností a stávají se stále oblíbenější.

Pokládka podlah Praha

Vinylové podlahy jsou velmi oblíbené.

Vynilové podlahy a jaké vlastně jsou

Vinylové podlahy mají mnoho skvělých výhod, které jsou její předností. Jde zejména o velkou odolnost proti vodě a tím pádem je pokládka vinylové podlahy vhodná nejen do pokoje, ale i do kuchyně a do koupelny. Pro své výborné vlastnosti je vinylová podlaha vhodná i do zdravotnických a školních zařízení. Na trhu je široký výběr nejen vzorů, ale i barevných odstínů a vinylové podlahy jsou o blíbené také z toho důvodu, že kopírují vzhled korku, přírodního kamene nebo dřeva.

Jaké jsou další výhody vinylové podlahy

Pokládka vinylové podlahy je rovněž vhodná i pro podlahové vytápění, protože má malý tepelný odpor, je teplá a příjemná na dotek. Vinylová podlaha je rovněž jednoduchá na údržbu, kde postatčí vlhký hadřík a místnost je dokonale čistá. Pokládka vinylové podlahy je vhodná i do dětských pokojů, protože se rodiče nemusejí obávat malých nehod s vodou, ale protože je příjemná na dotyk, děti zde mohou běhat bosé a vinyl je vhodný i pro alergiky.

Pokládka vinylové podlahy

Jestliže tedy majitel bytu uvažuje o pokládce vinylové podlahy, je třeba vědět, že stejně jako je tomu u jiných druhů podlah, tak i v tomto případě musí být podklad čistý, rovný a bez nečistot. Jen tak může být výsledke pokládky dokonalý. Vinylová podlaha je vynikající povrch s působivým vzhledem a dobrými vlastnostmi. Pokládka vinylové podlahy je možná několika způsoby a to v závislosti na velikosti objektu.

Pokládka vinylové podlahy celoplošným lepení je vhodná zejména v průmyslových halách, ve zdravotnických zřízeních a podobně. Jde o pokládku v místech, které mají větší obsah metrů čtverečných a vinyl lze položit v rolích. Nejdříve se musí nanést na podklad speciální lepidlo pro vinyl a po jeho řádném rozetření je možné vinyl položit. Za pomoci korkové destičky nebo také zátěžového válečku vinyl lépe přilne k podkladu a odstraní se také vzduchové bibliny, které se při pokládce celoplošným lepením mohou objevit. Pokud je potřeba spoje vinylu spojit, slouží k tomu i speciální svařovací šňůra stejné barvy, jakou má vybraná podlaha. Tady je potřeba trochu znalostí odborníků, protože svařování vinylu nebo lina není zrovna pro začátečníky.

Pokládka vinylové podlahy samolepícími dlaždicemi

Na trhu se objevily také samolepíc dlaždie, které jsou na spodní straně opatřeny ochrannou fólií, která chrání lepící vrstvu proti poškození. Při lepení se fólie strhne a vinylový díl se přilepí k podkladu. V takovém případě pokládky může vzniknout dokonalé a originální dílo, kdy je možné použít i několik odstínů vinylu a vytvoří tak dokonalou mozaiku.

Pokládka vinylové podlahy zámkovým způsobem

Tento způsob pokládky je v podstatě totožný, jako je pokládka laminátové plovoucí podlahy. I zde se jedná o podlahové díly, které mají drážku a jednotlivě do sebe zapadají.

Označeno v Članky