• čištění koberců plzeň

Nevíte si rady s pokládkou koberce

DOPRAVA
Praha: ZDARMA
Mimo Prahu: 4,- Kč/km
(od okraje Prahy)
Minimální objednávka 600,- Kč
KONTAKT
Mobi 1: 601 336 072
Mobi 2: 606 237 340
E-mail: info@cistenikobercuplzen.com
(NONSTOP podpora včetně víkendů a svátků)
Rychlý ceník čistění koberců
S výškou vlasu do 1,5cm
do 20 paušál 600,-
nad 20 30,-
Kusové koberce
do 2 m2 350,-
do 3 m2 400,-
do 4 m2 450,-
do 5 m2 500,-
čistíme na kolenou
Kompletní ceník
Rychlý ceník čistění čalounění
sedací soupravy 90 – 120,- / místo
křeslo 80 - 120,- / kus
taburet 100,- / kus
židle 50 – 70,- / kus
matrace 90 – 120,- / kus
autosedačky 100,- / kus
kočárky 300,- / kus
Kompletní ceník

Výběr a koupě koberce je jej první fází. Ve druhé fázi nastává instalace koberce, tzv. pokládka koberce. Aby plnil koberec užitnou hodnotu a účel, ke kterému byl pořízen, je zapotřebí, aby i jeho pokládka splňovala dané náležitosti. Vždy doporučujeme dodržovat instalační pokyny výrobce.

Úskalí chybně položeného koberce

Za předpokladu chybně položeného koberce, může dojít nejen ke zkrácení životnosti koberce v důsledku jeho poškození při užívání, tzn. shrnování a třepení hran, ale i k poškozování okrajů stěn v důsledku chybějících soklových lišt, nebo dokonce k znesnadnění údržby koberce, např. při mokrém čištění mohou vznikat zvlněná či protažená místa, okraje koberce se začnou třepit.

Čištění koberců Plzeň

Jak má vypadat správná pokládka koberce?

  • Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv metodu pokládky koberce, je nezbytné podklad řádně očistit a zbavit zbytků lepidel, prachu a různých výčnělků. Drobné hrboly zbruste, menší praskliny přetmelte. Při větších nerovnostech proveďte vyrovnání nivelační stěrkou.
  • Nezapomínejte, že kvalitní podklad pod kobercem musí být rovný a především suchý. Proto doporučujeme nechat koberec volně položený v místnosti po dobu 24 hodin, aby se přizpůsobil okolní teplotě a vlhkosti vzduchu. Kobercové pásy vždy měřte s dostatečnou rezervou.
  • Pokud se koberec skládá z více části nebo budete pokrývat větší plochu, myslete na to, že kobercové pásy budete pokládat s přesahem alespoň 5 cm přes sebe. Pro získání přesnějšího napojení kobercových pásů prořezávejte vždy dva pásy zároveň. Nezapomínejte sledovat stejný směr vlákna koberce.
  • U malých ploch volíme fixaci pomocí oboustranných lepících pásek. Tyto nalepte po obvodu místnosti, ale horní ochranný papír ještě neodlepujte. Rozměřte koberec, pomocí kovového pravítka zatlačte koberec po obvodu místnosti a proveďte zaříznutí koberce kolem stěn, prahů, rohů a výklenků. Nyní můžete odstranit ochranný papír z lepících pásek a postupně koberec fixovat. U velkých ploch, využijte variantu celoplošného lepení. Koberec doporučujeme v tomto případě lepit po částech. Zubatou stěrkou naneste kvalitní lepidlo na podklad a následně položte část koberce. Takto postupujte až do konce. Po přilepení koberce postupujte jako u varianty oboustranné lepící pásky. Koberec přitlačte na podklad a proveďte zaříznutí kolem hran, stěn, rohů a výklenků. Nezapomeňte na přesah 5 mm u dřevěných zárubní, který následně zasunete pod zárubeň.
  • V poslední fázi pokládky koberce nezapomeňte na upevnění krycích lišt. Tím předejdete pozdějšímu poškození a třepení hran koberce. Krycí lišty, na které lze nalepit kobercový proužek, umístěte po obvodu místnosti. U přechodů mezi různými typy podlah využijte kovových lišt.
Označeno v Članky